Bilgilendirme

 1. ODAP web sitesinde yer alan Google form ve ekte yer alan Excel form tüm pilot okullar tarafından eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 • Okul adı seçiminde değişiklik gerekirse, TDE (Teknik Destek Ekibi) ile irtibata geçilmelidir.
 • Okul tipi seçilmelidir.
 • Antalya’daki etkinliğe, katılınacak birinci branş listeden seçilmeli ve bu branştan katılacak öğrenci adı+soyadı ile öğretmen adı+soyadı yazılmalıdır. Yanda bulunan (+) işareti tıklanarak satır çoğaltılıp aynı branştan katılan diğer öğrencilerin isimleri girilmelidir.
 • Antalya’daki etkinliğe, katılınacak ikinci branş listeden seçilmeli ve bu branştan katılan öğrenci adı+soyadı ile öğretmen adı+soyadı yazılmalıdır. Yanda bulunan (+) işareti tıklanarak satır çoğaltılıp aynı branştan katılan diğer öğrencilerin isimleri girilmelidir.
 • Aynı işlem üçüncü branş (varsa) için de yapılabilir.
 • Toplam öğrenci sayısı 8’i, öğretmen sayısı 2’yi geçmemelidir.
 • Katılınan branşa göre Antalya’da kullanılacak ekipmanlar, müzik, sanat ve spor ekipmanlarından seçilmeli ve yanına ihtiyaç kadar adet belirtilmelidir. (Örnek: Koro ile katılım sağlanıyorsa, 2 gitar, 2 saz, 1 bateri gibi). Yanda bulunan (+) işaretine tıklayarak ekipman eklenebilir.
 • Listede bulunmayan bir ekipman var ise “diğer” seçeneği seçilerek altta yer alan “diğer” kısmına açıklama yazılmalıdır. (Örnek: Diğer seçilip alta elektro-gitar vb.)
 • Sergi ve gösterilerde kullanılmak üzere okullardan Antalya’ya götürülmek istenen malzemeler varsa (resim, ebru, 3D çıktı, elişi, heykel vb.) bunlar listeden seçilmelidir. Yanda bulunan (+) işaretine tıklayarak satır ekleyebilirsiniz. Antalya’ya gönderilecek kargo için tahmini ebat ve ağırlık bilgileri girilmelidir.

Not:  Form, her okul tarafından bir kez doldurulmalıdır.

 1. Fuara katılacak olan öğrenci ve öğretmenler için İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Kaymakamlık/Valilik’ten ve velilerden gerekli seyahat izinleri alınmalıdır. (İzinlere ilişkin gereken plaka, araç vb. bilgiler, yüklenici firma tarafından bildirilecektir.)
 2. Fuara katılacak olan  öğrenci ve öğretmenlerin listesi TC kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile birlikte hazırlanmalı ve biletleme için yüklenici firma ile paylaşılmaya hazır olmalıdır.
 3. Özel sağlık gereksinimi, alerjisi veya gıda tüketim kısıtlaması olan öğrenci ve öğretmenlerin bilgileri yüklenici firma ile önceden yazılı olarak paylaşılmalıdır.
 4. Okullar tarafından ODAP Etkinlik Laboratuvarlarında gerçekleştirilen çalışmalara ve kurslara ilişkin videolar, fuarda kullanılmak üzere Fuarda ortak ekranlar kullanılacağı için videolara okul adı, il adı ve ad-soyad yerleştirilmelidir.
 5. 2 gün sürecek fuar ve katılacakları sanat/spor etkinlikleri için öğrenciler yanlarında uygun kıyafet getirmelidir.
 6. ODAP Web sitesinde yer alan Google formda okulların illerinden Antalya’ya getirilmesini istedikleri sergi malzemeleri ve Antalya’da gerek duyacakları ekipmana ilişkin listeler yer almaktadır. Bu listelerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
 7. Öğrencilere eşlik edecek öğretmenlerin, öğrencilerin ağırlıklı olarak katılım sağlayacakları branş hakkında bilgi ve deneyime sahip olmaları gerekmektedir.
 8. Etkinlikte sergilenecek drama/tiyatro eseri en fazla 15 dakika, kısa film ise en fazla 5 dakika ile sınırlı olmalıdır. Kısa film ile katılacak okulların filmlerini USB bellekte hazır olarak getirmeleri gerekmektedir.
 9. Okullar etkinlikte yer almasını istedikleri eserleri, belirlenen zamanda paketleyerek yüklenici firma tarafından yönlendirilen kargo şirketine teslim etmelidir.
 1. Otele giriş tarihi 24 Nisan 2024’tür. Konaklamalar; öğretmenler için tek kişilik, öğrenciler için çift kişilik veya üç kişilik odalarda yapılacaktır.
 2. Otelde 2 günlük etkinlik süresince farklı branşlarda sergi alanları yer alacaktır. Bu alanlarda resim, 3D baskı, ebru ve diğer faaliyet alanlarında okul ve katılımcı öğrencilerin eserleri sergilenecektir. Belirlenen zamanlarda ilgili öğrenci ve öğretmenlerin bu alanlarda bulunarak alanı gezen katılımcılara bilgi vermeleri gerekmektedir.
 3. Her okul, otele girdikten sonra kendisine ait sergilenecek eserleri ve diğer malzemelerini kontrol etmeli ve hazırlıklarını yapmalıdır.
 4. Etkinlik alanında ayrıca masa tenisi, dart ve bocce için alan ve ekipman olacaktır. Katılımcı

okul ve öğrenci sayısına göre turnuva düzenlenecektir.

 1. Öğrencilerin akşam belirlenen saatte odalarına girmeleri ve belirlenen kural ve düzene uymaları öğretmenlerin sorumluluğunda olacaktır.
 2. Etkinliğin yapılacağı otele her okul toplu olarak giriş yapacak, etkinlik bitiminde toplu olarak çıkış yapacaktır. Haricen giriş veya çıkış yapılmamalıdır.
 3. Resim, ebru, 3D tasarım, drama, koro ve solo müzik ve kısa film alanında sergilenecek eserler, öğrenci ve öğretmenler dışındaki katılımcılar tarafından oylanacaktır. Spor müsabakalarında ise katılımcı sayısına göre eşleşme veya turnuva usulü yapılacak karşılaşma sonuçlarına göre dereceye girenler belirlenecektir. Eserler ilk gün sabahtan ikinci gün öğlene kadar oylanabilecek ve bundan sonra yapılacak sayım ile dereceler tespit edilecektir. İlk 3 dereceye giren öğrencilere ödül verilecektir.
 4. Her kategoride dereceye giren öğrencilerin ödülleri etkinliğin 2. günü akşamüstü yapılacak ödül töreni ile takdim edilecektir.

1. Otelden çıkış tarihleri 26-27 Nisan 2024’tür. Dönüş günü ve saati illere göre değişiklik gösterebilir.
2. Etkinlik bitiminde okullara ait ekipman ve eserler okullar tarafından paketlenip yüklenici firma görevlisine teslim edilmelidir.
3. Okula dönüşte öğrenci ve öğretmenler, deneyimlerini içeren kısa bir metin hazırlayarak (TDE /Teknik Destek Ekibi) ile paylaşmalıdır. İsteğe bağlı olarak 20 saniyeyi geçmeyecek kısa videolar ile öğrenci görüş ve deneyimleri de paylaşılabilir.

Bilgilendirme Onay:(Gerekli)

Okul Bilgileri

Birinci Branş

Birinci Branş:(Gerekli)
Branş
Öğrenci Adı
Öğretmen Adı
 

İkinci Branş

İkinci Branş:(Gerekli)
Branş
Öğrenci Adı
Öğretmen Adı
 

Üçüncü Branş

Üçüncü Branş:(Gerekli)
Branş
Öğrenci Adı
Öğretmen Adı
 

Müzik

Antalya'da Gerekli Müzik Ekipmanı:(Gerekli)
Ekipman
Adet
 

Sanat

Antalya'da Gerekli Sanat Ekipmanı:(Gerekli)
Ekipman
Adet
 

Spor

Antalya'da Gerekli Spor Ekipmanı:(Gerekli)
Ekipman
Adet
 

Taşınacak Malzeme

Antalya'ya Taşınacak Malzeme:(Gerekli)
Ekipman
Adet