Pilot Uygulama Öncesinde Okul Yöneticilerine Yönelik Bilgilendirme Toplantıları Tamamlandı

2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılında başlayacak olan ODAP Entegre Modeli’nin pilot uygulaması öncesinde, Projenin 14ilindeki 50 pilot okulun yöneticilerine yönelik bilgilendirme toplantıları tamamlandı.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıların ilki, 12 Eylül 2023 tarihinde, her il için ayrı ayrı olacak şekilde Ankara, Çankırı, Nevşehir ve Afyonkarahisar’daki pilot okulların müdürleri ile yapıldı. Pilot uygulamanın nasıl olacağı, okullardan neler yapılmasının beklendiği, uygulama takvimin nasıl planlandığı gibi konuların görüşüldüğü toplantılarda,proje yöneticisi Didem Elif Bilgili proje yönetim ekibini ve proje uzman ekibini tanıttı. Proje faaliyetlerindeki mevcut durum bilgisi toplantı katılımcılarıyla paylaşıldı. Ekim-Aralık 2023 dönemi çalışma planı katılımcılara aktarıldı. Projeninkıdemli uzmanları taraflarından yapılan kısa sunumda projenin en önemli bileşenlerinden olan Erken Uyarı Sistemi hakkında bilgi verildi.

Dört gün boyunca aralıksız devam eden bilgilendirme toplantılarının ikincisi 13 Eylül 2023 Çarşamba günü, Bingöl, Ağrı, İstanbul ve Sakarya’daki; üçüncüsü 14 Eylül 2023 Perşembe günü Tekirdağ, Trabzon ve Şanlıurfa illerindeki pilot okulların müdürleri ile yapıldı. Son toplantılar ise 15 Eylül 2023 Cuma günü Hakkâri, Şırnak ve Hatay’daki pilot okulların müdürleriyle gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir